Pasiruošimas gimdymui

01

Nėštumas ir gimdymas – tikras iššūkis porai. Naujasis šeimos narys atsineša ne tik džiaugsmą, bet ir nemažai rūpesčių, ypač jei laukiatės pirmojo vaikelio.
Džiaugiuosi galimybe padėti šeimoms šiame jautriame etape.  Konsultuoju ruošiantis gimdymui tiek fiziškai, tiek psichologiškai.
paskaitu paveikslelis_2

Pasiruošimo gimdymui kursas (online) – tai mėnesio trukmės kursas, prie kurio prisijungti rekomenduojama pirmą kalendorinio mėnesio dieną, kad turėtumėte daugiau laiko praktikoms.
Šį kursą sudaro teorinė ir praktinė dalys. Praktinę dalį (jogą, meditaciją, kvėpavimo pratimus) atliekate namie jums patogiu metu, o teorinė dalis vyks online tiesioginės transliacijos metu, kur išklausysite paskaitą ir galėsite užduoti jums rūpimus klausimus. Rekomenduoju teorinę dalį išklausyti abiems partneriams kartu.
PRAKTINĖ DALIS: (jums patogiu metu namuose)
4 jogos užsiėmimai, pritaikyti bet kokiam fiziniam pasiruošimui. Užsiėmimui reikės jogos kilimėlio, pledo, gimnastikos kamuolio (nebūtinai), judesių nevaržančios aprangos, geros nuotaikos ir 1 valandos laiko.
1 atpalaiduojanti meditacija, kuri artėjant gimdymui padeda paleisti baimes ir abejones.
Stiprinamas pasitikėjimas Gamta, savo jėgomis ir mažyliu. Meditacijai reikės valandėlės ramybės ir patogios padėties (atsisėdus arba atsigulus).
TEORINĖ DALIS: (Online balandžio 14, 21, 28 d. 18-20 val.)
1 paskaita – „Fizinis ir emocinis pasiruošimas gimdymui“ – Fizinis viso kūno paruošimas gimdymui. Tarpvietės paruošimas gimdymui, plyšimų profilaktika. Dubens dugno raumenų hiper ir hipo tonusas. Kada reikia stiprinti, o kada atpalaiduoti? Ką daryti, kad baimės netemdytų laukimo džiaugsmo ir gimdymo? Prausynų ritualo prasmė.
2 paskaita – „Švelnus gimdymas, pagalba natūraliais būdais“ – Ar reikalingas gimdymo planas? Aktyvus moters elgesys gimdymo metu ir kuo gali padėti vyras. Masažo praktinis panaudojimas. Kvėpavimo technikos. Rebozo (vaikjuostės) naudojimas gimdymo metu. Aromaterapija gimdymo metu – kokie eteriniai aliejai palengvina gimdymą.
3 paskaita – „Fizinis ir emocinis atsistatymas po gimdymo“ – Pagrindiniai fiziniai pratimai iškart po gimdymo. Tarpvietės stiprinimas. Intymūs santykiai po gimdymo. Krūtinės raumenų stiprinimas, krūtų stangrinimas. Aromaterapija po gimdymo – tarpvietės priežiūrai, Cezario pjūvio priežiūrai, melancholijai išblaškyti. Laikotarpis po gimdymo – auksinis mamos ir vaikelio laikas. Tėčio vaidmuo. Emocijų svyravimai, depresijos prevencija. Vytulavimo ritualo svarba.
KAIP TAI VYKSTA?
Kursai startuoja kiekvieno mėnesio 1 d. ir visą mėnesį turite prieigą prie grupės, kurioje bus talpinama filmuota medžiaga praktiniams užsiėmimams. Čia taip pat diskutuosime jums rūpimais klaisimais. Teorinė dalis vyks tiesioginės transliacijos metu, kurios data ir laikas bus nurodomi iš anksto. Artimiausios online paskaitos balandžio 14, 21, 28 d. nuo 18 val iki 20 val.
KAIP PRISIJUNGTI PRIE KURSO?
Užsiregistravę el. paštu unijoga@gmail.com ir atlikę pavedimą gausite nuorodą į uždarą Facebook grupę. Draugiška kurso kaina karantino metu – 60€.

paskaitu paveikslelis_2

„Gimdymo mandala“ – tai paskaita būsimiems tėvams. Grupėje būna apie 3-10 porų.
Kaip mandala susideda iš gausybės linijų, formų, spalvų, taip ir pasiruošimas gimdymui savyje talpina daugybę įvairių emocijų ir naujų patirčių. Ir nors nėštumas bei gimdymas yra asmeninė patirtis, tačiau žinios gali įnešti tvarką į mintis ir ramybę į sielą. Pasitikėjimas savimi, emocinis stabilumas ir aktyvus elgesys gimdymo metu ne tik palengins Jūsų vaikelio atėjimą, bet ir užtikrins greitesnį judviejų atsistatymą po gimdymo!
PASKAITOS METU APTARSIME:
— Ar reikalingas gimdymo planas? Aptarsime, kas jame galėtų būti.
— Aktyvus moters elgesys gimdymo metu ir kuo gali padėti vyras. Kodėl taip svarbu judėti ir keisti padėtis?
— Efektyvios gimdymo skausmų mažinimo technikos ir praktinis jų panaudojimas. Nuskausminamasis masažas. Rebozo. Viską bandysime praktiškai, kad neliktų jokių klaustukų.
— Tarpvietės plyšimų profilaktika. Priežiūra po gimdymo.
— Aromaterapija gimdymo metu – kokie eteriniai aliejai palengvina gimdymą. Aromaterapija po gimdymo.
— Laikotarpis po gimdymo – auksinis mamos ir vaikelio laikas. Tėčio vaidmuo.
— Pogimdyvinės nuotaikos – kada verta sunerimti?
— Fizinis aktyvumas iškart po gimdymo: ką galima, o kas draudžiama. Kada moteris gali vėl pradėti aktyviai sportuoti ir kokiu tempu sugrįžti į aktyvų gyvenimą.
— Meditacija. Stiprinsime ne tik partnerių tarpusavio santykius, bet ir ryšį su mažyliu.

O taip pat daug šypsosimės, vysime lauk blogas mintis ir nepagrįstas baimes dėl artėjančio gimdymo!
Paskaita praktinė, išbandome sąrėmiams tinkamas padėtis, todėl rekomenduojama patogi, judesių nevaržanti apranga. Paskaitos trukmė ~ 5 val. (su pertrauka)

Jei nesigauna dalyvauti grupinėje paskaitoje arba norite daugiau asmeninio dėmesio, galite rinktis konsultaciją tik jūsų porai. Konsultacijos data ir laikas derinami personaliai. Trukmė apie 1,5-2 val. Kaina – 50 €.

paskaitu paveikslelis_3

„Pasiruošimas gimdymui, fizinis ir emocinis atsistatymas po gimdymo“ – tai paskaita besilaukiančioms. Grupėje būna apie 10-15 moterų.
Šiuolaikinė nėščioji nuolat bėga, skuba ir kartais pamiršta, jog kūdikio laukimas yra nuostabiausias laikas jos gyvenime. Kviečiame bent akimirkai stabtelėti, skirti laiko sau, savo mažyliui, pasisemti žinių, naujų minčių, idėjų ir įkvėpimo stebuklo laukimui.
Paskaitos planas:
– Dubens dugno hiper/hipotonuso ryšys su fizinėmis ir emocinėmis nėščiosios būsenomis. Fizinis viso kūno paruošimas gimdymui. Tarpvietės paruošimas gimdymui.
– Kam reikalingas gimdymo planas?
– Hormonų pokyčių sukelti emociniai pakilimai ir nuopoliai. Mano kūnas man nepriklauso. Kas ta moteris veidrodyje?“ Ką daryti, kad nepagrįstos baimės netemdytų laukimo džiaugsmo ir gimdymo? Kvėpavimo technikos, padėsiančios atsipalaiduoti ir atsikratyti streso.
– Bendravimas su mažyliu. Gimdymo mantra. Ryšys, susiformavęs nėštumo metu, dar labiau sustiprėja per gimdymą.
– Dubens dugno raumenų hiper ir hipo tonusas. Kada reikia stiprinti, o kada atpalaiduoti? Tarpvietės stiprinimas. Intymūs santykiai po gimdymo. Krūtinės raumenų stiprinimas, krūtų stangrinimas. Pagrindiniai fiziniai pratimai iškart po gimdymo. Kada galima pradėti sportuoti ir kaip neprisidaryti žalos?
– Aromaterapija iki gimdymo, per gimdymą ir po jo: sąrėmiams švelninti, tarpvietės priežiūrai, strijų atsiradimo prevencijai, melancholijai išblaškyti.
– Kūdikis jau ant rankų, o mane apima liūdnos nuotaikos… Pogimdyvinių emocijų svyravimai, depresijos prevencija.

Paskaitoje laukiamos TIK moterys! (besilaukiančios, planuojančios vaikelį ir visos, norinčios žinoti daugiau). Paskaitos trukmė – 4 val.

paskaitu paveikslelis_3

Meditacijos besilaukiančioms – tai kokybiškas laikas sau ir savo vaikeliui.
Labai dažnai būsima mama neturi laiko bent valandėlei stabtelti ir įsiklausyti į savo besikeičiantį kūną, išjausti kylančias emocijas, baimes, abejones. Dažnai net džiaugsmui nėra laiko dėl per daug įtempto gyvenimo ritmo.
Šiame nuolatiniame skubėjime kyla pavojus pamesti tai, kas nėštumo metu svarbiausia – gamtos ir savęs stebėjimą, ramybę, savo besikeičiančio kūno pajautimą ir neskubų bendravimą su mažyliu.
Taigi visos kartu per kvėpavimą ir meditaciją stengiamės atsipalaiduoti, pajusti ryšį su savimi ir vaikeliu. Tai laikas, kai galite būti tokia, kokia iš tikrųjų esate – be vaidybos, be socialinių ar šeimos primestų rėmų. Galite būti savimi.

Meditacijos trukmė – apie 1-1,5 val.

paskaitu paveikslelis_4

Paskaitų ir meditacijų tvarkaraštį rasite skyrelyje NAUJIENOS arba ant FB sienos 😉

2 comments on “Pasiruošimas gimdymui
  1. Inga parašė:

    Irena, aciu labai uz viska, uz nusiteikima, kuno paruosima, paskaitas… Tai buvo antras mano gimdymas nepalyginti su pirmu be nuskausminamuju, be plysimu. Kvepavimas, tarpvietes masazas ir geros emocijos kurias iskiepijote per menesius treniruociu gimdyma paverte malonia akimirka iki lauktojo susitikimo su musu princese 🙂 Dabar mums jau 4 men. ir mes dziaugiames kiek viena diena.

    • unijoga parašė:

      Ačiū, Inga. Na, bet ir tu esi šaunuolė. Abu su vyru. Tokie susidomėję buvot, stengėtės išmokt, todėl ir pasisekė 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Spinduliuok gerą savijautą!
%d bloggers like this: